Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna to metoda leczenia skoncentrowana na dysfunkcjach w obrębie narządów ruchu. Głównym celem terapii manualnej jest niwelowanie dolegliwości bólowych, przy jednoczesnej poprawie ruchowości chorego narządu. Jako jedna z metod fizjoterapeutycznych terapia manualna kręgosłupa często postrzegana jest jako specjalnie opracowany masaż leczniczy, którego zakres dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przebieg terapii

Profesjonalna terapia manualna kręgosłupa wykorzystuje różne techniki, których zadaniem jest wspomaganie narządu ruchu podczas powrotu do pełnej sprawności. Wśród najczęściej stosowanych technik terapii manualnej wskazać można masaż, rozciąganie (stretching), manipulację, mobilizację i neuromobilizację.

W zależności od schorzenia terapię przeprowadza się w pozycji leżącej lub siedzącej. Często pacjenci poddający się terapii manualnej mogą usłyszeć podczas zabiegu charakterystyczne chrupnięcia. Dźwięki te są spowodowane przesuwaniem się powierzchni stawowych na właściwe miejsca lub usuwaniem powietrza, które znalazło się pomiędzy kośćmi.

Terapia manualna Sosnowiec

Gabinet rehabilitacyjny Fizjo-Balans oferuje profesjonalną terapię manualną kręgosłupa, którą każdorazowo opracowujemy tak, aby pomóc pacjentowi w jak największym zakresie. Specjalnie ułożony masaż wykonuje wysoko wyspecjalizowany i doświadczony fizjoterapeuta, co gwarantuje bezpieczeństwo terapii.

Obok terapii manualnej oraz masaży nasz gabinet oferuje szeroką gamę innych zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych – od drenażu limfatycznego po leczenie ruchem z użyciem dynamicznego plastrowania. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.