Masaż leczniczy

Masaż klasyczny stanowi jedną z popularnych form terapii. Może pełnić rolę leczniczą lub relaksacyjną. Warto przy tym zauważyć, iż poprzez działanie rozluźniające masaż klasyczny pozwala zniwelować napięcie mięśniowe, jednocześnie przeciwdziałając występowaniu przykurczy, a nawet stanów zapalnych.

Masaż klasyczny może przyjąć postać masażu całościowego lub częściowego. W ramach masażu klasycznego wykorzystuje się popularne techniki masażu – ugniatanie, rozciąganie, wałkowanie i oklepywanie. Każdy masaż klasyczny rozpoczyna się i kończy głaskaniem.

Masaż leczniczy 

W odróżnieniu od masażu relaksacyjnego masaż leczniczy koncentruje się na konkretnej dolegliwości, w związku z czym bardzo często przyjmuje postać masażu częściowego. Zabiegowi poddaje się wybrany narząd w celu zniwelowania występującego napięcia mięśniowego i spowodowanych przez nie dolegliwości bólowych. Prawidłowo wykonany masaż leczniczy ma właściwości przeciwbólowe i rozluźniające.

Masaż leczniczy najczęściej stosowany jest w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stóp. Masaż leczniczy zaleca się również osobom cierpiącym na rwę kulszową, zapalenie stawów, bezsenność i migrenowe bóle głowy.

Masaż kręgosłupa

Dolegliwości bólowe spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi, dyskopatią lub urazami, można łagodzić za pomocą masażu. Technikę dobiera się w zależności od problemów zdrowotnych oraz stanu pacjenta, aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty. Masaż kręgosłupa ma za zadanie pobudzić tkanki miękkie oraz oddziaływać na stawy, aby wymusić ich regenerację oraz złagodzić dolegliwości bólowe. Prawidłowo przeprowadzona procedura pobudza przepływ limfy, rozluźnia mięśnie, a także poprawia ruchomość kręgów. Masaż kręgosłupa oprócz działania leczniczego, jest także przyjemny o pozwala się odprężyć. Może być więc przeprowadzany jako profilaktyka chorób układu kostnego lub jako element rehabilitacji, który przyśpieszy powrót do zdrowia.
Aby wzmocnić działanie lecznicze, podczas masażu kręgosłupa wykorzystuje się maści i preparaty łagodzące ból. Masowanie przeprowadzane jest poprzez oklepywanie, ugniatanie lub głaskanie wybranych partii ciała. Masaż kręgosłupa jest bezbolesny i bezpieczny, a regularne zabiegi gwarantują zadowalające efekty.

Masaż klasyczny i leczniczy Sosnowiec

Gabinet rehabilitacji Fizjo-Balans działający na terenie miasta Sosnowiec oferuje profesjonalne masaże klasyczne i lecznicze. Każdy masaż wykonuje wysoko wyspecjalizowany i doświadczony fizjoterapeuta. Obok masaży oferujemy także terapię manualną, która – w zależności od schorzenia – może stanowić efektywne uzupełnienie masażu, przyspieszając poprawę ruchowości narządu i niwelując dolegliwości bólowe.