Kinezyterapia

Kinezyterapia to metoda fizjoterapii polegająca na leczeniu ruchem. Z tego powodu kinezyterapia jest często określana mianem gimnastyki leczniczej lub ćwiczeń usprawniających. Leczenie ruchem w sposób szczególny poleca się pacjentom borykającym się ze schorzeniami i dysfunkcjami narządu ruchu, a także osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Kinezyterapię zaleca się także przy leczeniu niektórych chorób układu oddechowego oraz chorób reumatoidalnych.

Rodzaje kinezyterapii

Kinezyterapia dzieli się na miejscową i ogólną. Terapia miejscowa polega na oddziaływaniu bezpośrednio na chory narząd poprzez stosowanie różnych rodzajów ćwiczeń usprawniających. Ćwiczenia dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta uwzględniając przy tym aktualny stan zdrowia chorego oraz założone cele. Terapia ogólna koncentruje się natomiast na ćwiczeniach tych części ciała, które nie są objęte chorobą lub dysfunkcją.

Wielość i różnorodność ćwiczeń stosowanych w leczeniu ruchem pozwala na projektowanie personalizowanych planów terapeutycznych uwzględniających nie tylko możliwości, ale również preferencje ruchowe pacjentów.

Kinezyterapia Sosnowiec

Działający na terenie miasta Sosnowiec Gabinet rehabilitacyjny Fizjo-Balans oferuje profesjonalną terapię ruchem, którą dodatkowo – w zależności od potrzeb pacjenta – wzbogacamy metodą dynamicznego plastrowania kinesiotaping. Wspierając prawidłową pracę chorego narządu dynamiczne plastrowanie odgrywa istotną rolę w procesie leczenia. Dla większych efektów terapię ruchem możemy dodatkowo wzbogacić o masaż leczniczy lub klasyczny.