Drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny należy do grupy zabiegów rehabilitacyjnych. Jego zadaniem jest pobudzenie pracy naczyń limfatycznych poprzez ich odpowiednie uciskanie w trakcie zabiegu. Z medycznego punktu widzenia drenaż limfatyczny jest zabiegiem zapobiegającym chorobom wywołanym przez obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Drenaż limfatyczny nóg poprawia krążenie obwodowe, jednocześnie ujędrniając skórę i redukując cellulit.

Prawidłowo wykonany zabieg pobudza krążenie, a co za tym idzie usprawnia przepływ limfy w organizmie. Sprawnie przepływająca limfa skutecznie redukuje ilość toksyn w organizmie, jednocześnie sprzyjając procesom jego oczyszczania. Regularnie wykonywany drenaż limfatyczny pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego często nazywany jest masażem odchudzającym.

Ze względu na działanie zabiegu drenaż poleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na syndrom ciężkich nóg, a także jako zabieg profilaktyczny u osób przejawiających tendencje do chorowania na żylaki. Pomaga także pacjentom skarżącym się na skurcze i bóle nóg.

Drenaż limfatyczny Sosnowiec

Z zalet profesjonalnego drenażu limfatycznego możesz skorzystać w gabinecie rehabilitacyjnym Fizjo-Balans w Sosnowcu. Zabieg wykona doświadczony fizjoterapeuta specjalizujący się w masażach leczniczych oraz terapii manualnej.

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z zabiegu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.